Bezlepkové potraviny a výrobky Schär

Vítejte na webu společnosti Kleis s.r.o.,

která pro Vás už od roku 2003 dováží a distribuuje světově známé bezlepkové potraviny prvotřídní kvality z Itálie, známé pod značkou Schär. Bezlepkové potraviny Schär patří k tomu nejlepšímu a nejchutnějšímu, co lze jíst v případě bezlepkové diety.

Hotové bezlepkové potraviny a ostatní výrobky Schär mají obsah gliadínu / gluténu / lepku max. 20 miligramů na 1 kilogram (2 mg / 100g) hmoty / sušiny, zatímco české normy povolují obsah gliadinu desetkrát vyšší. Velká část bezlepkových potravin Schär je vhodná nejen proceliaky, ale i pro lidi s nesnášenlivostí mléka, vajec a sóji, jak se dál dočtete, většina bezlepkových výrobků Schär neobsahuje konzervanty a splňuje tak požadavky zdravého stravování.

Celiakie a bezlepkové potraviny značky Schär

Při bezlepkové dietě smíte jíst vše, kromě potravin obsahujících lepek (to znamená vyrobených z pšenice, žita, ovsa a ječmene). Proto bezlepkové potraviny poznáte podle symbolu přeškrtnutého klasu. Dobrá zpráva je, že po nasazení bezlepkového jídelníčku se Vaše zdravotní problémy zmírní a do určitého času zcela vymizí.

(Více informací o celiakii najdete například na stránkách Klubu celiake Brno , Společnosti pro bezlepkovou dietu Praha, nebo oficiální stránce pro celiaky na Slovensku - www.celiakia.sk , se kterými partnersky spolupracujeme.)

Široký výběr přirozeně bezlepkových potravin Schär

Velká část sortimentu Schär je mimo lepku také bez mléka, vajec, sóji

Bezlepkové potraviny

Na stránce Produkty najdete u každé bezlepkové potraviny popis složení a informace o tom, které alergeny výrobek neobsahuje. Velmi často je to vedle lepku a pšeničného škrobu i laktóza, mléčná bílkovina - kasein, vejce i sója.

Výrobce bezlepkových potravin Schär se tak jako jeden z mála producentů tohoto typu potravin stará také o lidi, kteří mají přípravu jídla náročnější z důvodu alergie na bílkovinu kravského mléka, vaječný bílek, sóji i pšenice, dále z důvodu intolerance laktózy nebo diety bez několika druhů surovin.

Kde kupovat bezlepkové potraviny Schär?

Bezlepkové potraviny Schär koupíte v prodejnách zdravé výživy, v DM drogériích, hypermarketech Globus, Tesco, Kaufland, (Carrefour -pouze na Slovensku), SM Albert, SM Billa, SM Terno v Českých Budějovicích, Olomouci a Zlíně, a na objednávku také v lékárnách a to jak v České republice, tak i na Slovensku. Seznam prodejen i e-shopů najdete na stránce Místa.

Ovládáte-li některý ze světových jazyků, najdete na webu www.schar.com nevyčerpatelný zdroj bezlepkových receptů a informací o celiakii.

Více o celiakii na Wikipedii

Oficiální web Schär


Přejeme Vám příjemný čas strávený na našich stránkách a přejeme Vám dobrou chuť s našimi bezlepkovými potravinami.

Mgr. Kamila Kremerová
jednatelka společnosti Kleis, spol. s.r.o.