Dovozce bezlepkových potravin

Vážení obchodní partneři, zákaníci,


Naše firma bude letos zavřená v době od 24. 12. 2018 do 2. 1. 2019.

1/Poslední zboží půjde Českou poštou v pondělí 17. 12. - První po Novém roce v PO 7. 1.
2/Poslední závoz do PRAHY bude v úterý 18.12. - První závoz bude v  ÚT 8. 1.
3/Poslední zboží Slovenskou poštou půjde ve středu 19.12. - První  ve ST 9. 1.
4/ Poslední závoz do BRATISLAVY bude ve čtvrtek 20. 12. - První závoz bude ve ČT 10. 1.

Poslední závozy a výdeje z našeho velkoskladu budou ve čtvrtek 20. 12. 2018.
První závozy a výdeje z našeho velkoskladu budou od pondělí 7.1.2019

Přejeme Vám krásné prožití svátků vánočních a v novém roce 2019 mnoho štěstí a pracovních úspěchů.

 

Máme doma celiaka aneb jak začít

Zjistíte-li, že někdo z vaší rodiny trpí celiakií, je třeba změnit životní styl. Přestože je celiakie nemoc, nebo lépe řešeno, způsob života, který už nemůžete opustit, můžete na ni přijít až v pokročilejším věku. Přestože se u většiny celiaků projeví nemoc již v dětství, existuje mnoho případů, kdy se projevila teprve v dospělém věku. Pokud je to i váš případ, snažte se přesvědčit, že nejste nemocní, ale že měníte životní styl. Celiakie totiž nutně neznamená zlo, pakliže dodržujete dietu, jedná se jen o jiný způsob stravování a snad i zdravější.

1. Začněte číst složení. Nemyslíme tím ale množství kilojoulů apod. Zajímat by vás mělo upozornění pro alergiky a množství přidaných éček. Většinou tak zjistíte, co všechno jste do sebe za posledních několik let dobrovolně ukládali.

2. Vytvořte si jídelníček. Bezlepková dieta stojí i na bezlepkové mouce, párcích a pečivu. Proto je dobré tvořit si jídelníček týden dopředu, abyste nakoupili vše potřebné najednou a ušetřili tak.

3. První týdny budou o zkoušení. Teprve po několika týdnech bezlepkové diety zjistíte, kolik skutečně potřebujete jídla na týden. Začnete si uvědomovat, že nepotřebujete rohlík každý den a že bez párků se dá žít také. Mnohdy upustíte od stereotypů a přejdete ke zdravějším pokrmům, které jsou navíc levnější.

4. Vyhledávejte specializované prodejny. Nejdřív vyzkoušejte, co vám chutná a co naopak ne. Snažte se nakupovat tam, kde víte, že vám umí poradit. Nebo se podívejte na nejrůznější e-shopy.

5. Začněte vařit. Určitě brzy pochopíte, že levnější i zábavnější je, když si jídlo připravíte sami. Vaření vám pak nepřijde tolik náročné a naopak vás začne bavit. Nízká cena se odvíjí především od jednotkové ceny za porci. Navíc přidáváte množství surovin, které nemusíte kupovat jako bezlepkové, protože ho neobsahují. Naopak při rychlém občerstvením, anebo studené večeři, musíte vybírat z dražších pokrmů, které zaručují vhodnost pro celiaky.


Objevte chuť bezlepkových potravin Schär


<< Zpět na články