Vážení zákazníci, obchodní přátelé,

blíží se vánoční svátky, a proto bychom Vás rádi s předstihem informovali  o naší pracovní době a expedicích přijatých objednávek v období Vánoc a Nového roku 2018.

Poslední 52. týden  Pondělí - pátek

25. 12. 2017 a 26. 12. 2017 svátek vánoční

27. 12 . 2017 do 29. 12. 2017 bude naše společnost uzavřena

1. 1. 2018  Pondělí - Státní svátek 


Česká republika:

Poslední balíky expedujeme  poštou  ST 20. 12. 2017 (objednávka do ÚT 19.12.)
Po Novém roce expedujeme  balíky  poštou  ČT 4. 1. 2018 (objednávka do ST 3.1.)

ZÁVOZ do Prahy bude poslední ÚT 19. 12. 2017 (objednávka do PO 18.12.)
ZÁVOZ do Prahy po Novém roce ST 3. 1. 2018 (objednávka do ÚT 2. 1.)

Slovenská republika:

Poslední balíky expedujeme poštou 20. 12. 2017 (objednávka do ÚT 19.12.)
Po Novém roce expedujeme  balíky  poštou 4. 1. 2018 (objednávka do ST 3.1.)

ZÁVOZ do Bratislavy bude poslední ČT 21. 12. 2017 (objednávka do ST 20.12.)
ZÁVOZ do Bratislavy po Novém roce ČT 4. 1. 2018 (objednávka do ST 3. 1. )
Celiak či alergik a co to pro vás do budoucna znamená

V minulém článku jsme si řekli, jakým způsobem se jednotlivé nemoci projevují. Často mezi nimi existuje velice malý rozdíl, a je tedy dobré se obrátit na lékaře. Pakliže zjistíte, že skutečně trpíte alergií na lepek anebo celiakií plynou z toho pro vás dvě základní povinnosti. Dnes si ukážeme jaké.

Jak to lze léčit?

Alergie na lepek je stejná jako každá jiná alergie a je tedy možné se jí v průběhu let zbavit. Lékař vám může nabídnout určité léky, které alergii potlačí, a vy budete moci fungovat prakticky stejně, jako doposud a nebudete se muset omezovat v potravinách s obsahem lepku. Druhou cestou je dieta bez léků. Přestat konzumovat veškeré potraviny s obsahem lepku a očistit tak své tělo. Rozhodnutí závisí jen na vás, otázkou je, zda se vám představa závislosti na lécích nepříčí. Dieta může být pro tělo přirozenější, naopak léky mohou zachovat váš prozatímní život. Existují i případy, kdy se této alergie mnozí zbavili úplně. Bylo to ale po dlouholetém „půstu“, kdy se vyhýbali produktům s obsahem lepku. U celiaků je to horší. Pakliže vám tuto nemoc diagnostikují, nemáte na výběr, musíte se vzdát lepku, ať se vám to líbí či nelíbí. Opětovnou konzumací si totiž můžete způsobit rakovinu střev a jiné závažné nemoci. 

Lze žít bez lepku?

Ačkoli se můžete dočíst, že je celiakie či alergie na lepek spíše genetickou nemocí, nemusí tomu tak být. Stejně tak může být nemocí civilizační, stejně jako rakovina a další typy alergií. Stačí se totiž podívat do blízké minulosti. Naši prarodiče přestože nemívali mnoho peněz a mnozí z nich vyrůstali na vesnicích vedle krav a jiného dobytka, měli nestálý přísun čerstvého mléka, masa i vajec bez přidaných aditiv, konzervantů a jiných velice oblíbených látek současnosti. 

Lepek je obsažen dnes již prakticky v jakémkoli produktu. Najdete ho v uzeninách, především pak v párcích, samozřejmě v pečivu, sušenkách pro děti i dospělé, někdy se ho nebojí přidávat ani do nápojů. Je tedy jednoduše možné, že jsme si alergii na lepek a celiakii způsobili za posledních sto let sami našimi stravovacími návyky a těla nás mnohých, které jsou citlivější, už dále nechtějí přijímat lepek a další tyto látky.


<< Zpět na články