Dovozce bezlepkových potravin

Vážení obchodní partneři, zákaníci,


Naše firma bude letos zavřená v době od 24. 12. 2018 do 1. 1. 2019.

OBJEDNÁVKY NA POSLEDNÍ CELÝ TÝDEN  PŘED VÁNOCEMI PŘIJIMÁME Z DŮVODU PŘECHODU NA NOVÝ WEB SHOP A ÚČETNÍ SYSTÉM DO 
PONDĚLÍ  17.12. 10:00 HOD.

Nenechávejte objednávky na poslední chvíli. Už nyní jsou dadací lhůty Českou poštou delší než tři dny. 

1/Poslední zboží půjde Českou poštou v pondělí 17. 12. - První po Novém roce v PO 7. 1.
2/Poslední závoz do PRAHY bude v úterý 18.12. - První závoz bude v  ÚT 8. 1.
3/Poslední zboží Slovenskou poštou půjde ve středu 19.12. - První  ve ST 9. 1.
4/ Poslední závoz do BRATISLAVY bude ve čtvrtek 20. 12. - První závoz bude ve ČT 10. 1.

Poslední závozy a výdeje z našeho velkoskladu budou ve čtvrtek 20. 12. 2018.
První závozy a výdeje z našeho velkoskladu budou od pondělí 7.1.2019

Přejeme Vám krásné prožití svátků vánočních a v novém roce 2019 mnoho štěstí a pracovních úspěchů.

 

Jsem úplně zdravý a přesto chci nastoupit do vlaku jménem bezlepková dieta

Přestože bezlepková dieta pomáhá celiakům a alergikům, či jedincům trpící intolerancí na lepek. Nemusí být stejně blahodárná pro obyčejného člověka. Snížení obsahu lepku v potravinách každodenní spotřeby je samozřejmě vhodné, vzdát se ale lepku nadobro, může poškodit nejen naše zdraví. Horší je ale fakt, že zdraví lidé, kteří začnou držet, tzv. bezlepkovou dietu, to nedělají proto, aby byli ještě zdravější, ale aby byli ještě hubenější.

Bezlepková dieta ano, či ne?

Zdravý člověk by se měl na bezlepkovou dietu dívat trochu obezřetněji, než tzv. „nemocný“ jedinec. Lepku by se měl vzdát jen do určité míry. Jak už jsem si, řekli, dříve všeho moc škodí. To stejné se dá říct i o lepku, stejně tak ale můžeme tvrdit, že v malých dávkách, nám může prospět. Pakliže stojíte za každou cenu o dietu, ať už kvůli svému zdraví anebo redukci váhy. Vsaďte na vyvážený jídelníček. Rozdělte každodenní pokrmy tak, aby zde byly zastoupeny všechny potřebné živiny a občas potraviny s lepkem vynechejte. Můžete je nahradit bezlepkovým pečivem. Nesnažte se ale držet radikální bezlepkové diety, které vaší váze nepomohou a mohou vám poškodit zdraví. Pokud se totiž dáte do diety, kvůli redukci váhy, jedná se zpravidla o krátkodobý cíl. Po týdnu či měsíci si uvědomíte, že vám chuť daného pokrmu chybí a jeho příjem několikanásobně zvýšíte. Alespoň na chvíli. Pak se k vám vrací velice známý jojo efekt.

Motivace je tedy důležitá. A tu mají především alergici a celiaci. Jelikož jen oni vědí, nakolik jim lepek dokáže ublížit. Zdravý člověk tyto problémy nemá, tudíž je ani nedokáže plně pochopit. Místo toho si jen hledá další skulinku, kde najít nový způsob jak se zbavit pár kil. Hubnutí při bezlepkové dietě nepřichází jen omezením rohlíků a chleba, ale také sušenek, čokolád a především doplňkových produktů, které míváme po celý život s pečivem zažité. Jako je máslo, marmeláda, nebo salám apod.


Objevte chuť bezlepkových potravin Schär


<< Zpět na články