Dovozce bezlepkových potravin

Vážení obchodní partneři, zákaníci,


Naše firma bude letos zavřená v době od 24. 12. 2018 do 2. 1. 2019.

1/Poslední zboží půjde Českou poštou v pondělí 17. 12. - První po Novém roce v PO 7. 1.
2/Poslední závoz do PRAHY bude v úterý 18.12. - První závoz bude v  ÚT 8. 1.
3/Poslední zboží Slovenskou poštou půjde ve středu 19.12. - První  ve ST 9. 1.
4/ Poslední závoz do BRATISLAVY bude ve čtvrtek 20. 12. - První závoz bude ve ČT 10. 1.

Poslední závozy a výdeje z našeho velkoskladu budou ve čtvrtek 20. 12. 2018.
První závozy a výdeje z našeho velkoskladu budou od pondělí 7.1.2019

Přejeme Vám krásné prožití svátků vánočních a v novém roce 2019 mnoho štěstí a pracovních úspěchů.

 

Co je vlastně lepek

O lepku se mluví čím dál častěji, a to nejen ve spojení bezlepkové diety. Mnozí, ale neví co lepek je a co přesně způsobuje. Pojďme si tedy říct, co vlastně ten lepek je a v čem je. Jak se mu nejlépe vyhnout a proč.

Lepek je…

Lepku se často říká i gluten. Pod tímto názvem ho můžete najít v cizojazyčné literatuře. Jedná se o směs dvou bílkovin gliadinu a gluteninu. Ty jsou společně se škrobem obsaženy ve vnitřním živném pletivu semen některých obilovin, tzv. endospermu. Nejčastěji v pšenici, žitě a ječmenu. To, že mnoho lidí nemusí mít alergii na lepek, ale dělá jim problém pšenice, je způsobeno také tím, že v pšenici je až osmdesát procent bílkovin obsahujících lepek. Lepek zajišťuje žádanou pružnost těsto a nadýchanost pečiva. Čím více lepku, tím lepší těsto a následně i výsledný produkt.

Co lepek způsobuje?

U celiaků způsobuje lepek velké potíže. Lepek, lépe řečeno bílkovina obilniny, přijde zpravidla do kontaktu s kyselinou solnou ve vašem žaludku a i s enzymy slinivky břišní. U normálního člověka dochází ke štěpení a tím i zpracování všech těchto látek, u celiaka bílkovina štěpení odolá. To pak spustí zánětlivou reakci, která se spustí po několika hodinách pop ožití lepku, a to pak vede k dalším zánětům a ničení střevních buněk, které nemohou vstřebávat živiny. Projevy celiakie jsou různé. Každý jedinec na lepek reaguje odlišně, proto nelze poradit nějaký univerzální návod, podle kterého se držet a rozpoznat celiakii.

Jak na to?

Proti celiakii a jiným formám intolerance či alergie na lepek se bojuje jednoduše. Prostě lepek ze svého jídelníčku vysadíte. Ano mnohdy je to jednodušší říct, než udělat. V praxi to znamená víc číst zadní strany obalů, vynechávat vše, co obsahuje obiloviny a zaměřit se více na rýži a brambory. Pokud vám tradiční rohlík či houska občas budou chybět, sáhněte raději po jejich bezlepkové variantě, která vám neublíží.


Objevte chuť bezlepkových potravin Schär


<< Zpět na články