Dovozce bezlepkových potravin

Vážení obchodní partneři, zákaníci,


Naše firma bude letos zavřená v době od 24. 12. 2018 do 2. 1. 2019.

1/Poslední zboží půjde Českou poštou v pondělí 17. 12. - První po Novém roce v PO 7. 1.
2/Poslední závoz do PRAHY bude v úterý 18.12. - První závoz bude v  ÚT 8. 1.
3/Poslední zboží Slovenskou poštou půjde ve středu 19.12. - První  ve ST 9. 1.
4/ Poslední závoz do BRATISLAVY bude ve čtvrtek 20. 12. - První závoz bude ve ČT 10. 1.

Poslední závozy a výdeje z našeho velkoskladu budou ve čtvrtek 20. 12. 2018.
První závozy a výdeje z našeho velkoskladu budou od pondělí 7.1.2019

Přejeme Vám krásné prožití svátků vánočních a v novém roce 2019 mnoho štěstí a pracovních úspěchů.

 

Nespoléhejte se na prodejce a čtěte zadní strany obalů

Bezlepková dieta je cesta na dlouhou trať a nikdo by se neměl spoléhat na to, že vám ji jiní usnadní. Přestože existuje množství bezlepkových produktů, nesmíte věřit všemu. Doporučujeme, vybírat jen skutečně u ověřených firem a značek, se kterými máte vy a vaše okolí zkušenosti. A hlavně, číst zadní stranu obalu.

Nestačí se spoléhat na rady supermarketů

Rozdíl mezi supermarketem a firmou prodávající výhradně bezlepkové produkty je poměrně jednoduchý. Ona firma má zpravidla množství proškolených zaměstnanců, kteří o bezlepkových produktech vědí maximum, stejně jako o celiakii a jiných nemocech a alergií na lepek. Naopak v supermarketu pracují lidé, kteří ráno pípnou příchod, odpoledne zas pípnou odchod, a mezi tím, dělají množství nejrůznější práce. Není tedy možné, aby byli odborníky na vše. To se často projevuje v bio či vegetariánský, veganských anebo zdravý styl podporujících sekcí. Často mají tendence vytisknout papírem s textem: „Bezlepkový produkt“, když ale krabici s údajně bezlepkovými sušenkami koupíte, donesete domů a rozbalíte. Přijde vám na nich něco trochu neobvyklé. Na zadní straně obalu je totiž na prvním místě v obsahu produktu zastoupená pšenice, a to ve velkém množství.  Právě proto, byste si měli dávat pozor. 

Neznalost neomlouvá, ale nakonec to záleží jen na vás

Říká se: „Neznalost neomlouvá.“ Jenže neznalost pracovníka supermarketu nijak napadnout nemůžete. Přijde krabice se zdánlivě bezlepkovým zbožím a on ho prostě položí do regálu na tradiční místo. To, že je v něm pšenice neřeší, ani nemůže, vždyť nejspíš neví, že v pšenici je nejvyšší množství lepku. Proto nesvěřujte své zdraví do rukou supermarketů, ale raději vsaďte na svůj zdravý rozum a nakupujte s rozmyslem. Věnujte trochu toho času a raději si projděte obsah jednotlivých produktů, nakonec je to přeci jen vaše zdraví.


Objevte chuť bezlepkových potravin Schär


<< Zpět na články