Vážení zákazníci, obchodní přátelé,

blíží se vánoční svátky, a proto bychom Vás rádi s předstihem informovali  o naší pracovní době a expedicích přijatých objednávek v období Vánoc a Nového roku 2018.

Poslední 52. týden  Pondělí - pátek

25. 12. 2017 a 26. 12. 2017 svátek vánoční

27. 12 . 2017 do 29. 12. 2017 bude naše společnost uzavřena

1. 1. 2018  Pondělí - Státní svátek 


Česká republika:

Poslední balíky expedujeme  poštou  ST 20. 12. 2017 (objednávka do ÚT 19.12.)
Po Novém roce expedujeme  balíky  poštou  ČT 4. 1. 2018 (objednávka do ST 3.1.)

ZÁVOZ do Prahy bude poslední ÚT 19. 12. 2017 (objednávka do PO 18.12.)
ZÁVOZ do Prahy po Novém roce ST 3. 1. 2018 (objednávka do ÚT 2. 1.)

Slovenská republika:

Poslední balíky expedujeme poštou 20. 12. 2017 (objednávka do ÚT 19.12.)
Po Novém roce expedujeme  balíky  poštou 4. 1. 2018 (objednávka do ST 3.1.)

ZÁVOZ do Bratislavy bude poslední ČT 21. 12. 2017 (objednávka do ST 20.12.)
ZÁVOZ do Bratislavy po Novém roce ČT 4. 1. 2018 (objednávka do ST 3. 1. )
Nejen celiaci mají potíže s lepkem

Bezlepková dieta je běžně spojována s celiakií, což je samozřejmě správně. Odhaduje se ale velké množství lidí, kteří trpí nesnášenlivostí lepku nebo celiakií a nikdy nebyli a asi už ani nebudou vyšetřeni, protože to celiakii nepřipisují. Kromě toho se počítá s minimálně 15 % celé světové populace, kteří by měli trpět intolerancí lepku. Tyto čísla a odhady jsou poměrně děsivé. Nemusíte mít přímo celiakii, či alergii. Pouhá intolerance lepku, tedy mírná forma, vám může zkomplikovat každodenní život.

Několik příznaků, které vám napoví

Existuje jediné řešení, jak poznat, jestli trpíte nějakou z nemocí na lepek, eliminovat jeho příjem po několik týdnů a pak zkusit opět nasadit. Během několika týdnů určité abstinence, byste se měli částečně uvolnit, měli byste být méně unavení a ve stresu a celkově byste se měli cítit lépe. V okamžiku, kdy lepek opět zařadíte do své stravy, by se mělo vše vrátit do starých kolejí a vy budete opět v depresi a stresu a bude vám fyzicky špatně. Samozřejmě je tento popis mírně přehnaný, ale obdobnými pocity, byste si měli projít. Pak už budete vědět, že lepek není tou správnou cestou.

Mnoho žen trápí problémy s trávením. Zvýšená plynatost, nafouknuté břicho, průjem nebo zácpa. To vše mohou být projevy intolerance lepku. Mnohdy se může jednat pouze o běžné problémy, ale ve spojení s jinými příznaky to může být skutečně intolerance. Viditelným projevem může být nepřirozená husí kůže, tedy hrbolky na kůži, které se nejčastěji objevují na vnitřní i vnější části paží. Tato vyrážka často svědí a její škrábání a mačkání vede k tvorbě drobných jizev. Častým projevem je i chronická únava, či naprostá a okamžitá únava po snědení jídla obsahující lepek. Intolerance lepků může být i společnou nemocí při diagnostikovaném autoimunitním onemocnění. Dalším příznakem mohou být závratě či pocity ztráty rovnováhy, tzv. premenstruační syndrom, nevysvětlitelná neplodnost, pravidelná bolest hlavy, časté záněty, alergie v oblasti dýchacího traktu, ale také kožní problémy, jako jsou ekzémy a jiné vyrážky.

Našli jste se? Zkuste vydržet 3 týdny bez lepku a uvidíte sami. Když dostanete chuť na pečivo, vyzkoušejte bezlepkové a na Vánoce napečte i bezlepkové cukroví. Vaše tělo se vám odvděčí.


<< Zpět na články