Dovozce bezlepkových potravin

Vážení obchodní partneři, zákaníci,


Naše firma bude letos zavřená v době od 24. 12. 2018 do 2. 1. 2019.

1/Poslední zboží půjde Českou poštou v pondělí 17. 12. - První po Novém roce v PO 7. 1.
2/Poslední závoz do PRAHY bude v úterý 18.12. - První závoz bude v  ÚT 8. 1.
3/Poslední zboží Slovenskou poštou půjde ve středu 19.12. - První  ve ST 9. 1.
4/ Poslední závoz do BRATISLAVY bude ve čtvrtek 20. 12. - První závoz bude ve ČT 10. 1.

Poslední závozy a výdeje z našeho velkoskladu budou ve čtvrtek 20. 12. 2018.
První závozy a výdeje z našeho velkoskladu budou od pondělí 7.1.2019

Přejeme Vám krásné prožití svátků vánočních a v novém roce 2019 mnoho štěstí a pracovních úspěchů.

 

Mami chci rohlík anebo Jak říct dítěti ne

Celiakie popř. intolerance lepku je dost krutá již sama o sobě. Když potká dospělého, je hodně těžké začít žít nový, bezlepkový život a vystoupit tak ze svých zajetých kolejí. O co horší ale je, když totéž potká dítě? Jak mu říct, že si nesmí dát bílý rohlík s máslem, když ho všichni kolem jedí? 

Bezlepková dieta a jak se s ní vypořádat

Když vašemu dítěti diagnostikují celiakii, změní se vám život. Počítejte s tím, že stravovací návyky budete muset změnit nejen u dítěte, ale i u sebe manžela a vlastně celé rodiny. Musíte takzvaně držet za jeden provaz a zvládnout tuto nemoc společně. Nebo byste alespoň měli. Vyvarujte se potravin s lepkem, které by mohli dítě najít ve špajzu. Pokud nutně rohlík potřebujete, vezměte si ho raději v práci. Je zapotřebí si uvědomit, že bez lepku dítě žít dokáže, ale může na něj dostat chuť právě kvůli tomu, že ho uvidí jíst jiné děti. Zkuste ho zbavit pokušení alespoň doma. Za dveřmi na něj bude čekat taky. 

Školní jídelna, ano či ne?

Ve školních jídelnách se pomalu ale jistě začínají učit pracovat i s dětmi, které trpí potravinovými alergiemi. Je tedy častější, že kromě tradičních pokrmů nabízí i bezlepkové či bez laktózové varianty. Dobrá zpráva je to jistě nejen pro zdraví dětí, ale i pro rodiče. Přeci jen vás to zbaví starostí o obědy, či svačiny dětí. 

Dědičnost a celiakie

Celiakie dědičná je, ale jedná se o specifický druh dědičnosti. Je tzv. polygenní. Dříve si množství maminek myslelo, že absence lepku u dětí do přibližně dvanácti let, celiakii oddálí či zajistí, aby se dítě celiakem nestalo vůbec. Dnes se ale naopak doporučuje zavést lepek do stravy již u kojících dětí. Lepek ve spojení s mateřským mlékem má preventivní účinky, a naopak by mohl pozitivně působit a dítě se tak může vyhnout celiakii.


Objevte chuť bezlepkových potravin Schär


<< Zpět na články