Dovozce bezlepkových potravin

Vážení obchodní partneři, zákaníci,


Naše firma bude letos zavřená v době od 24. 12. 2018 do 2. 1. 2019.

1/Poslední zboží půjde Českou poštou v pondělí 17. 12. - První po Novém roce v PO 7. 1.
2/Poslední závoz do PRAHY bude v úterý 18.12. - První závoz bude v  ÚT 8. 1.
3/Poslední zboží Slovenskou poštou půjde ve středu 19.12. - První  ve ST 9. 1.
4/ Poslední závoz do BRATISLAVY bude ve čtvrtek 20. 12. - První závoz bude ve ČT 10. 1.

Poslední závozy a výdeje z našeho velkoskladu budou ve čtvrtek 20. 12. 2018.
První závozy a výdeje z našeho velkoskladu budou od pondělí 7.1.2019

Přejeme Vám krásné prožití svátků vánočních a v novém roce 2019 mnoho štěstí a pracovních úspěchů.

 

Pečivo s lepkem a jiné potraviny

Jak poznat bezlepkové pečivo a jiné potraviny, jistě víte. Pro lepší zapamatování si dnes vyjmenujeme potraviny, které lepek obsahují a pak ty, kde se může vyskytovat. Bezlepková dieta totiž vyžaduje, alespoň minimální znalost základních produktů, kde by se lepek mohl vyskytovat.

Potraviny s obsahem lepku

Lepku se určitě nevyhnete v potravinách obsahujících pšenici, život, ječmen a oves. Přičemž pšenice je surovinou, ve které se lepek vyskytuje v nejvyšším množství. Cílem je vyhnout se těmto čtyřem obilovinám a přitom se naučit jíst obdobné potraviny, abyste svůj jídelníček udrželi v rovnováze.

Za zmínku jistě stojí i potraviny, ve kterých se lepek vyskytovat může. Pozor byste si samozřejmě měli dávat především u uzenin. Ty, které nejsou označeny jinak, lepek obsahují. Dále pak instantní polévky. Pozor byste si určitě měli dát i na kečupy a majonézy, mohou obsahovat nejrůznější škroby a pšenici. Asi to ani netušíte, ale dokonce i na žvýkačky a bonbony byste si měli dát pozor. Proto při každém nákupu dávejte bedlivý pozor a čtěte příbalové letáky a popisky na zadní straně produktu. Jistí si nemůžete být nikdy. Nevsázejte ani na sekci bezlepkových potravin. Ve velkých supermarketech ji doplňují běžní zaměstnanci, kteří o vašem problému zřejmě nic neví. Je tedy lepší si dát pozor a zbytečně neriskovat.

Bezlepkové potraviny

Naopak je v dnešní době k dostání množství bezlepkových variant, které vám pomohou v rozhodování. Není již problém sehnat bezlepkové mouky, či bezlepkové pečivo, jako jsou nejrůznější chleby, housky, dokonce i sušenky. Zajímavostí pro mnohé může být i existence bezlepkového piva. Můžete jíst ale i množství potravin bez nálepky „bezlepkový“. Mezi ty základní patří brambory, rýže či pohanka. Mezi méně tradiční amarant, jáhly či tzv. quinoa.

Výběr je rozmanitý, proč tedy zůstat jen u známých potravin. Vyzkoušejte něco nového.


Objevte chuť bezlepkových potravin Schär


<< Zpět na články