Dovozce bezlepkových potravin

Vážení obchodní partneři, zákaníci,


Naše firma bude letos zavřená v době od 24. 12. 2018 do 2. 1. 2019.

1/Poslední zboží půjde Českou poštou v pondělí 17. 12. - První po Novém roce v PO 7. 1.
2/Poslední závoz do PRAHY bude v úterý 18.12. - První závoz bude v  ÚT 8. 1.
3/Poslední zboží Slovenskou poštou půjde ve středu 19.12. - První  ve ST 9. 1.
4/ Poslední závoz do BRATISLAVY bude ve čtvrtek 20. 12. - První závoz bude ve ČT 10. 1.

Poslední závozy a výdeje z našeho velkoskladu budou ve čtvrtek 20. 12. 2018.
První závozy a výdeje z našeho velkoskladu budou od pondělí 7.1.2019

Přejeme Vám krásné prožití svátků vánočních a v novém roce 2019 mnoho štěstí a pracovních úspěchů.

 

Máte či nemáte celiakii

Lepek je skutečně zrádný. Nemoci s ním spojené jsou pro člověka skrytým nebezpečím. Už jenom proto, že se jedná o nemoc, která nejde vidět hned, ale projeví se teprve po nějakém čase. Další komplikací je samotný fakt, že lepek je v současnosti prakticky v každé druhé potravině. Více jak třetina postižených o své nemoci neví a je velice pravděpodobné, že se o ní ani nikdy nedozví.

Nemusíte k doktorovi, vystačíte si i sami

Test, který vám udělá lékař je pravděpodobně přesnější, ale i tak budete čekat minimálně tři týdny, než se dozvíte odpověď. Místo toho se můžete otestovat sami. Jak? Vysaďte lepek ze svého jídelníčku na čtyři až šest týdnů. Jedině tak zjistíte, zda jste či nejste celiaci, popř. zda máte, či nemáte intoleranci lepku. Během této doby byste měli pocítit uvolnění, únava by měla postupně odeznívat a střevní problémy taktéž. Pokud se po této době, tedy po měsíci a půl opět vrátíte k lepku a pocítíte stejný stav jako dříve, můžete si být jistí, že s vámi není něco v pořádku. Pozor ale, i zdravý člověk se po této době bude cítit lépe a po návratu k lepku můžete cítit starou známou únavu. Je tedy důležité rozlišovat jen drobnou odchylku od normálu a skutečně intenzivní prožitek.

Co okamžitě přestat jíst

Odpověď zní logicky – lepek. V čem všem se ale lepek nachází? Lepek, či gluten, se nachází v semenech některých obilovin. Nejhůře jsou na tom produkty z pšenice, kterých je v současné době převážná většina. Pšenice se totiž až z 80 % skládá z lepku, je obsažen v menší míře také v žitě a ječmenu. Vyvarovat byste se tedy měli především pšeničné mouky. To, že musíte eliminovat pečivo je poměrně jasné, ale už méně zřejmé mohou být některé druhy uzenin a dokonce i mléčných produkt. Je proto důležité vědět, co jíme. Lepek je v dnešní době všude kolem nás, jeho vysazení pomůže nejen celiakům, ale i zdravým lidem. Největší jistotu tedy budete mít teprve v okamžiku, kdy se necháte udělat kompletní testy na celiakii.


Objevte chuť bezlepkových potravin Schär


<< Zpět na články