Dovozce bezlepkových potravin

Vážení obchodní partneři, zákaníci,


Naše firma bude letos zavřená v době od 24. 12. 2018 do 2. 1. 2019.

1/Poslední zboží půjde Českou poštou v pondělí 17. 12. - První po Novém roce v PO 7. 1.
2/Poslední závoz do PRAHY bude v úterý 18.12. - První závoz bude v  ÚT 8. 1.
3/Poslední zboží Slovenskou poštou půjde ve středu 19.12. - První  ve ST 9. 1.
4/ Poslední závoz do BRATISLAVY bude ve čtvrtek 20. 12. - První závoz bude ve ČT 10. 1.

Poslední závozy a výdeje z našeho velkoskladu budou ve čtvrtek 20. 12. 2018.
První závozy a výdeje z našeho velkoskladu budou od pondělí 7.1.2019

Přejeme Vám krásné prožití svátků vánočních a v novém roce 2019 mnoho štěstí a pracovních úspěchů.

 

Mýty o bezlepkové dietě aneb Co jste si mysleli špatně

Mýty o bezlepkové dietě jsou tu i dnes, v dnešní době. To že těmto mýtům stále věříte je tak trochu kvůli alibismu. Přeci jen si můžete říct, za to já nemůžu, někdo mi to taka řekl. Uvědomte si ale, že pokud máte celiakii, jediný, kdo na tom bude škodný, jste vy.

Bezlepková dieta vás vyléčí

Taky jste to už někdy slyšeli? Dodržujte dietu a vyléčíte se. Je pravda, že díky bezlepkové dietě si prodloužíte život i o několik desítek let, což byste bez ní s celiakií nezvládli. Nikdy vás ale nedostane až na konec cesty. Z celiakie prozatím nevede jiný cesta než držet bezlepkovou dietu do konce života. Vyléčit totiž nejde. Takže mýtus o léčivé schopnosti bezlepkové diety je skutečně jen mýtus.

Celiakie je dětská nemoc, ze které se vyroste

Je důležité rozdělit celiakii a intoleranci či alergii na lepek. Alergici mají šanci, že správnou výživou se z toho dostanou. Toto pravidlo ale neplatí pro celiaky. Celiakie je totiž nemoc, kterou když člověk má, tak ji lze jen udržovat v normálu, nikoliv vyléčit. Další chybou je domnívat se, že celiakie je jen dětskou nemocí. Druhým věkem, kdy se nejčastěji o celiakii dozvíte je věk od 20 do 30 let.

Občasné odchylky od diety jsou přípustné

Šlápnout vedle může každý, teda pokud nejste zrovna celiak. Pak bych si takový přešlap dostatečně promyslela. Bezlepková dieta vám pomáhá, s každým křupavým rohlíkem si snižujete šanci na dlouhý a šťastný život. A proč vlastně? Kvůli pěti minutám chuti?

Negativní testy, pozitivní výsledek

I lékaři jsou omylní, proto se nemůžeme divit, že občas jim něco unikne. Negativní testy na cliakii nemusí nutně znamenat, že ji prostě nemáte. Existuje určité procento lidí, kterým z krevních testů vyjde negativní výsledek, přestože celiakií trpí. Jedná se procento pacientů, kteří pak se k diagnóze prokousávají dlouhou cestou. Většinou přestanou lepek jíst sami od sebe, protože jim lékaři nevěří.


Objevte chuť bezlepkových potravin Schär


<< Zpět na články