Dovozce bezlepkových potravin

Vážení obchodní partneři, zákaníci,


Naše firma bude letos zavřená v době od 24. 12. 2018 do 2. 1. 2019.

1/Poslední zboží půjde Českou poštou v pondělí 17. 12. - První po Novém roce v PO 7. 1.
2/Poslední závoz do PRAHY bude v úterý 18.12. - První závoz bude v  ÚT 8. 1.
3/Poslední zboží Slovenskou poštou půjde ve středu 19.12. - První  ve ST 9. 1.
4/ Poslední závoz do BRATISLAVY bude ve čtvrtek 20. 12. - První závoz bude ve ČT 10. 1.

Poslední závozy a výdeje z našeho velkoskladu budou ve čtvrtek 20. 12. 2018.
První závozy a výdeje z našeho velkoskladu budou od pondělí 7.1.2019

Přejeme Vám krásné prožití svátků vánočních a v novém roce 2019 mnoho štěstí a pracovních úspěchů.

 

Nezapomínejte na skrytý lepek v potravinách

Celiak i alergik na lepek může jíst jen bezlepkové potraviny. Ty obecně dělíme na přirozeně bezlepkové a ty, které jsou lepku zbavené. To že je nějaká potravina bezlepková ale neznamená, že obsahuje 0 % lepku. Mnohé bezlepkové potraviny mají alespoň minimální obsah lepku, který je snesitelný i pro celiaka, nikoli však ve velkém množství. Je to způsobeno hlavně tím, že výrobci produkují kromě bezlepkových potravin i ty obsahující lepek, čímž dochází k možné kontaminaci, se kterou je zapotřebí počítat.

Zjistit lepek v potravinách tak může být z výše popsaných důvodů velmi těžkým úkolem. Ne vždy je navíc na obalu uvedena informace o obsahu lepku v potravinách a člověk detailní informace těžko zjistí. Pokud tedy řešíte bezlepkovou dietu, pak doporučíme navštěvovat takové obchody, kde maté dostatečný výběr bezlepkových potravin od osvědčených výrobců. Díky tomu budete mít lepší přehled, zda potraviny obsahují stopy lepku či jsou zcela bezlepkové.

Jak tedy poznáme, že potravina obsahuje lepek?


Život bez obilovin je pro mnohé těžký – řešit správné stravování zabere čas a taktéž stojí nemalé peníze. Ale co by člověk neudělal pro své zdraví. Řadu problematických potravin lze lehce nahradit jinými přílohami, jako je třeba rýže. Jsou však i jiné potraviny, které si chceme dopřát bez kompromisů. Proto můžete ochutnat i bezlepkové alternativy obilovin, mezi něžpatří především:

  • Quinoa – jedná se o trochu exotickou superpotravinu bez obsahu lepku, která byla kdysi považována za matku všech zrn.
  • Proso (jáhly) – staré známé jáhly jsou tak trochu zapomenuté v dnešní době. Jedná se o velmi zdravou potravinu a především neobsahuje lepek.
  • Pohanka – potravina, kterou dříve používali k zahuštění polévek a dnes se z ní dělají rizota. Je také výborná do rajčatové polévky. Opět skvělá a zdravá potravina bez obsahu lepku.

Pokud se bojíte obsahu stopového lepku v potravinách, pak můžete vyzkoušet i další obiloviny jako je amarant, vločky z hnědé rýže, oves anebo bezlepkové těstoviny

U bezlepkového pečiva a jiných potravin doporučujeme číst příbalový leták, či zadní stranu obalu – jedině tak máte 100% jistotu, že lepek v potravinách není. Nikdy se nespoléhejte na supermarkety a jiné obchody, že zaměstnanci správně zařadili bezlepkové pečivo nebo bezlepkové potraviny do správného místa. Denně se můžete setkat se sušenkami s cedulkou bezlepkový výrobek a na obalu se dočtete o obsahu pšenice. Pozor na ně.

Bezlepkové pečivo a sušenky kupujte jen tam, kde skutečně víte, že si to zaměstnanci daného obchodu ohlídají a hlavně rozumí problematice výskytu lepku v potravinách. Z výše uvedeného důvodu je ideální chodit do specializovaných obchodů, nebo nakupovat na e-shopech věnovaných pouze bezlepkové stravě. Tak máte jistotu, že nejen bezlepkové sušenky budou těmi potravinami bez lepku, které hledáte a chcete jíst.

Objevte chuť bezlepkových potravin Schär


<< Zpět na články