Dovozce bezlepkových potravin

Vážení obchodní partneři, zákaníci,


Naše firma bude letos zavřená v době od 24. 12. 2018 do 1. 1. 2019.

OBJEDNÁVKY NA POSLEDNÍ CELÝ TÝDEN  PŘED VÁNOCEMI PŘIJIMÁME Z DŮVODU PŘECHODU NA NOVÝ WEB SHOP A ÚČETNÍ SYSTÉM DO 
PONDĚLÍ  17.12. 10:00 HOD.

Nenechávejte objednávky na poslední chvíli. Už nyní jsou dadací lhůty Českou poštou delší než tři dny. 

1/Poslední zboží půjde Českou poštou v pondělí 17. 12. - První po Novém roce v PO 7. 1.
2/Poslední závoz do PRAHY bude v úterý 18.12. - První závoz bude v  ÚT 8. 1.
3/Poslední zboží Slovenskou poštou půjde ve středu 19.12. - První  ve ST 9. 1.
4/ Poslední závoz do BRATISLAVY bude ve čtvrtek 20. 12. - První závoz bude ve ČT 10. 1.

Poslední závozy a výdeje z našeho velkoskladu budou ve čtvrtek 20. 12. 2018.
První závozy a výdeje z našeho velkoskladu budou od pondělí 7.1.2019

Přejeme Vám krásné prožití svátků vánočních a v novém roce 2019 mnoho štěstí a pracovních úspěchů.

 

Prevence a diagnostika celiakie

Prevence a diagnostika celiakie

Celiakie je z velké míry dědičným onemocněním, a tak jsou možnosti prevence před tímto onemocněním velmi omezené. Nejlepším způsobem by bylo, aby se všechny narozené děti otestovaly, zda nemají predispozice k celiakii. Při pozitivním nálezu by se jim okamžitě nasadila bezlepková dieta, u dítěte by se pak celiakie nikdy neprojevila. Takovéto všeobecné testování by ovšem bylo velmi finančně nákladné, a tak se této možnosti nevyužívá.

Celiakie se však může projevit až v průběhu života. Jejím spouštěčem je nejčastěji stres, nebo velká fyzická zátěž. Pokud tak člověk ví, že má v rodině někoho, kdo celiakií trpí, měl by se co nejvíce vyhýbat dlouhodobě stresujícímu prostředí. V dnešní době je to ale téměř nemožné, a tak by si měl dávat alespoň pozor, jestli se u něj nevyskytují příznaky této nemoci. Podle odhadů trpí celiakií každý stý obyvatel, ale pouze každý desátý celiak o tom ví a léčí ji. A právě z tohoto důvodu je důležitá včasná diagnostika celiakie.

První vyšetření se provádí z krve, ve které se hledá přítomnost protilátek proti gliadinu a endomyzinu. Pokud je nález pozitivní, přechází se ještě ke střevní biopsii (pro jistotu se provádí dva až třikrát), která by měla definitivně potvrdit, zda daný člověk trpí, či netrpí celiakií. V současné době se začínají provádět i jiná pomocná vyšetření, která pomáhají lékařům ve stanovení diagnózy. Patří mezi ně například sonografie, rtg, CT vyšetření, nebo magnetická rezonance.

Podle vyšetření krve se dá zjistit i to, zda pacient svědomitě dodržuje bezlepkovou dietu, nebo zda nevědomě nekonzumuje potraviny obsahující lepek. Lékaři tak snadno poznají, zda přetrvávající obtíže způsobuje jiná nemoc, nebo jen malá vůle či nevědomí pacienta.


Objevte chuť bezlepkových potravin Schär


<< Zpět na články