Dovozce bezlepkových potravin

Celiakie a těhotenství

Celiakie a těhotenství

Těhotenství klade na tělo ženy velké nároky, se kterými se musí po celou jeho dobu vypořádávat. Především je důležité, aby žena jedla vyváženou stravu, ve které nebudou chybět žádné látky důležité pro správný růst plodu. Avšak ženy trpící celiakií mají stravování podstatně omezenější.

Musí především dbát na dostatečný přívod vápníku, železa a vlákniny. Vápník se vyskytuje hlavně v mléčných produktech, jako jsou mléko, jogurty a sýry. Pozor si však musí dávat na sýry z nepasterizovaného mléka, které mohou obsahovat nebezpečné bakterie. Železo je pak obsaženo například v červeném mase (hovězí, vepřové), vejcích, rybách (doporučuje se losos a makrela), ale také v listové zelenině, nebo v sóji. Vláknina je součástí rýže a brambor. Jako prevence zácpy pak kromě vlákniny působí dostatek tekutin ve správném pitném režimu.

Celkově by pak měly ženy zvýšit příjem vitaminů a dalších minerálních látek.

Pokud žena jednorázově poruší svoji bezlepkovou dietu, nemusí se bát nepříznivých následků na vývoji miminka. Problém by však mohl nastat při dlouhodobé konzumaci lepku.

Celiakie může těhotenství ovlivnit i jinak než v podobě jídelníčku těhotné ženy. U žen trpících celiakií je častější neplodnost, než u ostatních žen a jsou náchylnější k potratům. Problematická je u nich také chudokrevnost; naštěstí se tento nedostatek dá vynahradit buď stravou bohatou na železo, nebo doplňky stravy obsahujícími železo (na doporučení lékaře). V neposlední řadě může celiakie matky způsobit nedostatečný růst plodu.

Všechny tyto nedostatky se dají díky moderní medicíně řešit. Důležité je, aby byl s onemocněním matky obeznámen její gynekolog a nastávající matka s ním všechno konzultovala tak, aby se snížilo riziko ohrožení plodu i matky samotné.


Objevte chuť bezlepkových potravin Schär


<< Zpět na články