Dovozce bezlepkových potravin

Puškvorec obecný přírodní lék na celiakii

Celiakie je nemoc, která postihuje nejprve tenké střevo. Často jde ruku v ruce s cukrovkou 1. typu nebo onemocněním štítné žlázy. Pokud vám celiakii diagnostikují až v dospělosti, je velice pravděpodobné, že příznaky se s vámi táhnou nejen několik měsíců ale mnohdy i několik let. Chcete-li se obrátit na bylinnou léčbu svého problému a pomoci svým střevům, je proto vhodný puškvorec obecný.

Co přesně Puškvorec obecný je a jak se používá

Puškvorec obecný je zelená rostlina, která nejčastěji roste na bažinatých nebo velmi vlhkých půdách. Původně pochází z východní Asie. K léčebným účinkům se sbírá kořen brzy na jaře anebo později na podzim. Právě kořen obsahuje silici, škrob a další látky, které uvolňují křeče, podporují sekreci, tlumí dráždění a podporují prokrvení. Puškvorec se používá při onemocnění trávících orgánů, nadýmání a pomáhá také při onemocnění žláz. Odstraňuje nechutenství, a to nejdůležitější, pomáhá při celiakii.

Kořen Puškvorce buď můžete pít, anebo si z něj udělat koupel. Pokud se rozhodnete pro čaj, připravujte ho jedině za studena. Na jednu čajovou lžičku kořene Puškvorce stačí čtvrt litru vody. Zalijte ho již večer a do rána nechte stát na kuchyňské lince. Před pitím ho ve vodní lázni ohřejte. Užívejte ho po doušcích a nejlépe po jídle.

Bylinky a dieta

Přírodní léčba pomocí bylin, konkrétně Puškvorce, vám zmírní dosavadní bolesti a pomůže střevům. Bylinná léčba vám může pomoci, ale určitě si nemůžete myslet, že užíváním kořene Puškvorce či jiné bylinných léčiv vám pomůže od celiakie nadobro. Jen vám zmírní problémy způsobené jejím příchodem. Dietu musíte dodržovat neustále.

Bylinná a přírodní léčba je tu už po staletí. Přestože se na ni můžete tvářit trochu nedůvěřivě, nemůžete popřít, že nefunguje. Přestože vám kořen Puškvorce od nemoci pravděpodobně nepomůže, může ji zmírnit a pomůže vám s příznaky.


Objevte chuť bezlepkových potravin Schär


<< Zpět na články