Dovozce bezlepkových potravin

Celiakie a změna jídelníčku

Diagnóza celiakie může být pro mnohé velice krutá. Nejenže se jedná o nevyléčitelné onemocnění, ale navíc jsou pacienti nuceni omezovat své chutě k jídlu. Celiakie už dávno není chápána jen jako dětská nemoc. S rozšířením povědomí o celiakii, začínáme poznávat i nové dospělé, kteří jí trpí. Přestože dětem se těžko vysvětluje, proč to a ono může a nemůže jíst, u dospělých je to snad ještě těžší. Přece jen dítěti rohlík zakážete, ale přemluvte sebe sama nejíst to, co máte rádi. Přestože vám to způsobuje bolesti.

Celiakii dnes mnozí nechápou jako nemoc, ale jako životní styl. Samozřejmě se nejedná přímo o celiakii, ale o speciální dietu, kterou jsou celiaci nuceni dodržovat. Právě tato dieta, která obsahuje potraviny bez lepku, se stala velice oblíbenou. Mnoho pacientů postižených touto chorobou se snaží nahrazovat pečivo, alternativními rohlíky a bulkami bez lepku. Možná už zde je chyba. Přestože je těžké se vzdát pečiva a jiných požitků, na které jsme už dlouhá léta zvyklí, je snad lepší je opustit úplně a smířit se s tím, že bezlepkové pečivo není to, které jsme mívali rádi. Přestože jsou celiaci nuceni vyvarovat se lepku, neznamená to omezení v rozmanitosti chutí. Bezlepková dieta nabízí velké množství potravin, které vaše pokrmy naopak rozhýbou a dodají jim to, co jim chybělo. Většinou to jsou nové chutě a větší barevnost.

Bezlepkové pokrmy nemusí být nudné, právě naopak. Jednoduše můžete upéct, neupéct dort nebo koláč, který uchvátí celou rodinu. Stačí koupit ořechy. Pro nové recepty nemusíte chodit daleko. Internet je plný neotřelých nápadů na bezlepkové pokrmy. Mnoho z nich nám jsou známé víc, než jen tušíme, jako třeba pohanka. Mnohdy ani netušíme kolik nám známých a téměř nudných potravin dokáže vykouzlit úžasné variace barev a chuti během několika minut.


Objevte chuť bezlepkových potravin Schär


<< Zpět na články