Dovozce bezlepkových potravin

I bezlepková dieta může být zajímavá

Trpíte-li celiakií, neznamená to pro vás, že už nikdy v životě neochutnáte nic dobrého. Bezlepkové potraviny jsou totiž velice chutné a existuje množství receptů, ve kterých se určitě najdete. Je sice pravda, že jako celiak musíte být více vybíravý a nesmíte se spokojit se vším, ale to není na škodu.

Jaké možnosti se vám nabízejí?

Celiakie sice vyžaduje striktní dodržování diety, to ale neznamená, že se musíte rozloučit s dobrým jídlem. Anebo si nějak speciálně vyhrazovat čas na své stravování. I celiakové jednoduše koupí v supermarketu pokrmy, které jsou vyráběné bezlepkově. Sušenky, pečivo nebo třeba párky koupíte prakticky v každém obchodě, jen musíte zavítat do správného oddělení, a ujistit se z obalu, že kupujete skutečně bezlepkové pokrmy.

Obchod není jedinou možností, je jistě ale nejpohodlnější. Jako celiak si budete muset více vařit. Je to hlavně proto, že zmražené polotovary většinou obsahují nějaké procento lepku. Je proto dobré nakoupit čerstvé potraviny a kvalitní bezlepkové suroviny, ze kterých vykouzlíte neuvěřitelné pokrmy.

V neposlední řadě se vám nabízí také občasné stravování v restauraci. Ne každá, ale dnes již hodně restaurací, nabízí pokrmy určené pro celiaky a i jiné alergie. Stoupá totiž procento nejen lidí na bezlepkové dietě, ale také těch, kteří mají alergii na laktózu, určitý druh éček a jiné látky, které dříve nebyly tolik časté.

Celiakie se pro mnohé stane důvodem, proč změnit stravovací návyky skutečně od podlahy. Volí si proto veganství anebo raw stravu, jako svůj životní styl. Samozřejmě to není povinností, spíše se jedná o několik případů lidí, kteří se rozhodnou jíst ještě zdravěji. Jak vidíte, celiakii nemusíte brát jako tragickou událost. Mnozí v ní našli nový životní směr a snad i příslib dlouhověkosti.


Objevte chuť bezlepkových potravin Schär


<< Zpět na články