Dovozce bezlepkových potravin

Jsem úplně zdravý a přesto chci nastoupit do vlaku jménem bezlepková dieta

Přestože bezlepková dieta pomáhá celiakům a alergikům, či jedincům trpící intolerancí na lepek. Nemusí být stejně blahodárná pro obyčejného člověka. Snížení obsahu lepku v potravinách každodenní spotřeby je samozřejmě vhodné, vzdát se ale lepku nadobro, může poškodit nejen naše zdraví. Horší je ale fakt, že zdraví lidé, kteří začnou držet, tzv. bezlepkovou dietu, to nedělají proto, aby byli ještě zdravější, ale aby byli ještě hubenější.

Bezlepková dieta ano, či ne?

Zdravý člověk by se měl na bezlepkovou dietu dívat trochu obezřetněji, než tzv. „nemocný“ jedinec. Lepku by se měl vzdát jen do určité míry. Jak už jsem si, řekli, dříve všeho moc škodí. To stejné se dá říct i o lepku, stejně tak ale můžeme tvrdit, že v malých dávkách, nám může prospět. Pakliže stojíte za každou cenu o dietu, ať už kvůli svému zdraví anebo redukci váhy. Vsaďte na vyvážený jídelníček. Rozdělte každodenní pokrmy tak, aby zde byly zastoupeny všechny potřebné živiny a občas potraviny s lepkem vynechejte. Můžete je nahradit bezlepkovým pečivem. Nesnažte se ale držet radikální bezlepkové diety, které vaší váze nepomohou a mohou vám poškodit zdraví. Pokud se totiž dáte do diety, kvůli redukci váhy, jedná se zpravidla o krátkodobý cíl. Po týdnu či měsíci si uvědomíte, že vám chuť daného pokrmu chybí a jeho příjem několikanásobně zvýšíte. Alespoň na chvíli. Pak se k vám vrací velice známý jojo efekt.

Motivace je tedy důležitá. A tu mají především alergici a celiaci. Jelikož jen oni vědí, nakolik jim lepek dokáže ublížit. Zdravý člověk tyto problémy nemá, tudíž je ani nedokáže plně pochopit. Místo toho si jen hledá další skulinku, kde najít nový způsob jak se zbavit pár kil. Hubnutí při bezlepkové dietě nepřichází jen omezením rohlíků a chleba, ale také sušenek, čokolád a především doplňkových produktů, které míváme po celý život s pečivem zažité. Jako je máslo, marmeláda, nebo salám apod.


Objevte chuť bezlepkových potravin Schär


<< Zpět na články