Dovozce bezlepkových potravin

Bezlepkové potraviny levněji anebo Čeho jste si možná zatím nevšimli

Bezlepkové potraviny prošly velkými změnami. Od nového roku se na ně totiž vztahuje 10% sazba DPH. Znamená to, že ceny mnohých z nich klesly. Kromě snížení ceny, (bezlepkové potraviny jsou přeci jen dražší, tudíž se na nich sleva projevila výrazněji) bezlepkové potraviny, stejně jako mnohé pokrmy v restauracích a ve školních jídelnách jsou opatřeny seznamem alergenů. 

Co můžete ze složení a seznamu alergenů vyčíst

Celiakii či intoleranci lepku mohou provázet i další alergie na jídlo či přísady. Je proto dobré vědět, zda si zdravými potravinami vlastně neubližujeme. U našich produktů, si můžete všimnout následujících upozornění. Kromě tradičního složení a výživové hodnoty produktu, je to i seznam alergenů. U každého produktu lze jednoduše zjistit, zda daný výrobek obsahuje či neobsahuje alergen. Mezi ně řadíme samozřejmě lepek, pšeničný škrob, laktózu, přidaná vejce, přidanou sóju, přidané mléko a konzervanty.

Díky tomuto seznamu jednoduše zjistíte, který produkt můžete či nemůžete zakoupit. Doporučujeme nakupovat jen na e-shopech, které jsou takto řádně označeny. Nemůžete se totiž spolehnout jen na svůj zdravý rozum, jelikož podívat se ze zadu na složení můžete, až po doručení, když už bude pozdě.

Obecně můžete očekávat, že ve sladkých, i když bezlepkových sušenkách častěji najdete laktózu či přidaná vejce. Ty zpravidla najdete i v těstovinách, ať již se jedná o penne či tagliatelle. Sóju můžete opět nalézt v sušenkách, ale také v bezlepkovém pečivu. 

Proč je důležité sledovat i další alergeny?

Jak již bylo řečeno celiakie, i intolerance lepku, nebývají izolovanými nemocemi. Jedná se zpravidla o nemoc, kterou provází i další alergie. Častou bývá alergie na lepek či sóju. Pokud jste se prozatím netestovali na tyto potraviny, udělejte to. Může to být jen další důvod, proč se stále necítíte úplně zdraví. 


Objevte chuť bezlepkových potravin Schär


<< Zpět na články