Dovozce bezlepkových potravin

Jak se vyrovnat s bezlepkovou dietou

Diagnostikovaná celiakie či intolerance lepku je pro mnohé velice těžké období. My vám poradíme, jak se s ní lépe vyrovnat a skočit do nového života rovnýma nohama.

Prvním krokem je zapomenout na chmury. Tedy netrápit se tím, co už stejně nelze změnit. Prvotní sebelítost je pro mnohé nejdelší fází, někteří u ní mohou dokonce i skončit. A to je chyba. Ano uvědomte si, co se s vámi děje, třeba si i poplačte, ale zbytečně se v tom neutápějte. 

Dalším krokem je totiž přijmout sebe a svou nemoc a myslete pozitivně. Teď si mnozí pomyslí, co je na tom pozitivního, ale přeci jen něco je. Celiakie i intolerance lepku vám dá možnost prožít nový život, ochutnat jídla, která by vás dřív nenapadla vařit, pustit se do aktivit, které by vás možná ani nebavili a žít svůj život konečně naplno. Po vysazení lepku ze své stravy totiž zjistíte, že jste plní energie, únava i bolest jsou pryč. Navíc se nemusíte ochuzovat o svá oblíbená jídla. Existuje již množství bezlepkových výrobků, jako je bezlepkové pečivo, sušenky a mouky. Můžete si tedy vaše oblíbené potraviny užívat dál, jen trochu jinak. Zkuste do svého nového životního stylu zapojit celou rodinu a odstraňte ze svého okolí lákadla. Bez lepku žít dokážete, horší je když dostanete chuť na čerstvý rohlík, který leží jen dva metry od vás.

Co bude asi největší změna?

Nákupy již nebudou trvat jen 30 minut, ale i hodinu. Budete muset číst zadní stranu většiny produktů, které si budete chtít koupit. Kromě toho nenastavíte jen supermarket, ale častěji zavítáte do zdravé výživy či na e-shopy s bezlepkovými potravinami. Výraznou změnou bude i pravidelná částka, kterou necháte v obchodech. Ať chcete nebo ne, začne se zvyšovat. Zpravidla to není jen proto, že kupujete bezlepkové potraviny. Důvodů je víc. Jedním z nich to, že si uvědomíte, že zdravý životní styl prostě něco stojí a kilo jablek stojí víc, než vaše oblíbené sušenky.

Všechno to, co budete muset obětovat, ale není nic proti pocitu, který získáte. Budete aktivnější, šťastnější a plní energie.


Objevte chuť bezlepkových potravin Schär


<< Zpět na články