Dovozce bezlepkových potravin

Zakázané potraviny při bezlepkové dietě

Zakázané potraviny při bezlepkové dietě

Bezlepková dieta je součást běžného každodenního života celiaka, tj. člověka, který trpí přecitlivělostí či dokonce alergií na lepek. Pokud jste na začátku bezlepkové diety, pak zpravidla řešíte, které potraviny jsou zakázané při bezlepkové dietě, resp. kterým potravinám se v tomto případě vyhnout. Je pravda, že bezlepková dieta předpokládá zakázané potraviny, tedy potraviny, kterým je dobré se při bezlepkové dietě vyhnout. V tomto článku vás tedy seznámíme s hlavními potravinami, které mohou celiakům dělat problémy. Zbytek záleží na vás, tj. jak striktně budete bezlepkovou dietu dodržovat a zda budete mít sílu nahradit zakázané potraviny jinými bezlepkovými alternativami. Zdravá výživa je základem úspěchu v boji proti celiakii a hlavně pomůže celkovému zdraví vašeho organismu.

V úvodu je dobré podotknout, že dnes již je život s bezlepkovou dietou jednodušší, protože kolem nás stále více přibývá obchodů, kde lze velmi snadno bezlepkové výrobky nakoupit a především se rozšiřuje jejich výběr. To je velkým zjednodušením pro všechny ty, kteří si chtějí kvalitu a složení potravin ohlídat.

Co nejíst v rámci bezlepkové diety?

Určitě se vyhněte jakýmkoliv obilovinám a samozřejmě produktům z obilovin odvozeným. Zakázané potraviny při bezlepkové dietě tedy nesmí obsahovat pšenici, oves, žito, ječmen. Věc je o to složitější, že často člověk na výrobku nemusí obsah obilovin poznat, proto je vhodně potravinu, která nepochází od osvědčeného výrobce a nemá podrobný popis složení na obalu, raději rychle odložit zpět do regálu. Bezlepková dieta uvádí i další zakázané potraviny, u kterých byste možná ani netušili, že mohou obsahovat lepek. Jedná se zpravidla o nekvalitní výrobky, u kterých se jako náhražka používají obilné směsi a mouky. Do seznamu zakázaných potravin při bezlepkové dietě si tedy rozhodně připište: paštiky, sojové omáčky, majonézy, krokety, alkohol, kečupy, všechny nekvalitní uzeniny, zmrzliny, pudinky, instantní kávu a jiné.


Objevte chuť bezlepkových potravin Schär


<< Zpět na články