Dovozce bezlepkových potravin

Druhy bezlepkové mouky

Rozhodli jste se pro vyřešení vašich zdravotních problémů s pomocí bezlepkové diety a hledáte základní informace o bezlepkových moukách, které vám pomohou nahradit klasické mouky při každodenním vaření a přípravě domácího pečiva? Přečtěte si náš článek a zorientujte se v této problematice.

Mezi nejčastěji používané druhy bezlepkové mouky patří:

  • Kukuřičná mouka

  • Jáhlová mouka

  • Rýžová mouka

  • Pohanková mouka

Klasické druhy bezlepkové mouky jsou dnes již dostupné za přijatelné ceny, avšak existují i druhy bezlepkové mouky, které se stále vyznačují vyšší cenou. Řeč je například právě o amarantové mouce.

Kukuřičná bezlepková mouka je nejvíce používána pro zhotovování koláčů a knedlíků, a to i proto, že má žluté zabarvení. Nahrubo pomletá kukuřičná mouka se nejčastěji používá pro účely obalování. Taktéž jáhlová mouka je nažloutlá, přičemž je ideální (podobně jako rýžová mouka) k výrobě bezlepkových kaší v různých dochucených variantách, noků a polévkové zavářky. Obsahuje hodně vlákniny.

Rýžová mouka je čistě bílá a vhodná jako náhrada klasické bílé mouky. Jedná se o druh bezlepkové mouky, který lze použít na přípravu jíšky pro omáčky a krémové polévky. Velmi dobře se s ní pracuje, rychle se absorbuje a je hodně jemná.

Oproti tomu pohanková mouka je druhem bezlepkové mouky, která se spíše kombinuje s ostatními bezlepkovými sypkými směsmi.  Používá se pro výrobu lívancového a palačinkového těsta, neboť zajistí vynikající táhlou konzistenci. Lze ji přimíchat do karbanátků nebo sekané jako pojivo.

Amarantová mouka je speciálním druhem bezlepkové mouky vyráběné z laskavce. Tato mouka obsahuje velké množství bílkovin, minerálních látek a samozřejmě i vlákniny.  Je velmi chutná a vhodná pro výrobu veškerých druhů bezlepkového pečiva.

Objevte bezlepkové mouky Schär

Bezlepkové potraviny Schär jsou vyhlášené a známé díky své prvotřídní kvalitě, která je bedlivě kontrolována. Veškeré výrobky pochází z provozů, kde se zpracovávají pouze bezlepkové suroviny, takže je vyloučena jakákoliv kontaminace z výrobních zařízení zpracovávajících klasické obilné suroviny.

V široké nabídce rozmanitých bezlepkových směsí si vybere opravdu každý. Základem jsou univerzální bezlepkové směsi jakožto náhrada klasické mouky pro sladké i slané pečení. V nabídce nechybí ani bezlepkové mouky pro přípravu tmavého pečiva nebo mouky vhodné na kynuté či bramborové těsto. Skvělou chuť docílíte i s ostatními produkty Schär, mezi něž patří bezlepková mouka na pečení s kypřícím práškem.

Veškeré druhy bezlepkové mouky Schär je možno zakoupit např. v rámci řetězců Kaufland, Tesco, Globus, Albert, Billa, dm drogerie markt kdekoliv v ČR.

Mix it 500g – univerzální druh bezlepkové mouky vhodný i na pečení chleba

Univerzální druh bezlepkové mouky vhodný i na pečení chleba

Brot mix dunkel 1kg – druh bezlepkové mouky určený pro přípravu tmavého pečiva

Brot mix dunkel 1kg – druh bezlepkové mouky určený pro přípravu tmavého pečiva

Bread-Mix - Mix B 1kg – druh bezlepkové mouky určený pro výrobu pečiva a kynutých těst

Brot mix dunkel 1kg – druh bezlepkové mouky určený pro přípravu tmavého pečiva

Mix Pâtisserie - Mix C 1kg – druh bezlepkové mouky vhodný na pečení s kypřícím práškem

 />Mix Pâtisserie - Mix C 1kg – druh bezlepkové mouky vhodný na pečení s kypřícím práškem

Mehl Farina 1kg – univerzální druh bezlepkové mouky vhodná i na bramborové těsto

Mehl farina 1kg – univerzální druh bezlepkové mouky vhodná i na bramborové těsto

Pan Gratí 300g - bezlepková strouhanka pro zahušťování a obalování

Pan gratí 300g - bezlepková strouhanka pro zahušťování a obalování


Objevte chuť bezlepkových potravin Schär


<< Zpět na články