Dovozce bezlepkových potravin

Jídelníček - bezlepková dieta

Jak ovládnout bezlepkovou dietu?

Připravte si recepty – důležité je, abyste věděli, co budete vařit, abyste měli inspiraci. Čím více bezlepkových receptů budete mít/znát, tím více bude váš jídelníček pestřejší a o to méně budete bojovat s dodržování bezlepkové diety. Prostě vás bude více bavit.

Pryč s veškerými potravinami, které obsahují lepek – radikální výzva, ale zcela logická. Pokud nebudete mít po ruce potraviny obsahující lepek, pak vás nebudou ani lákat ke konzumaci. Jestliže vás v rámci bezlepkové diety trápí, že vaše milovaná potravina už nebude ve vašem jídelníčku, pak hledejte její adekvátní náhradu. Dnes již na trhu existuje tolik bezlepkových potravin a polotovarů, že byste se možná i divili, jaké netušené možnosti máte.

Zapojte celou rodinu do bezlepkové diety – bezlepková jídla jsou nejen zdravá, ale dokážou být i chutná. Tak proč pro zbytek rodiny vařit jiné pokrmy, než pro vás. Mnohem jednodušší cestou je taková skladba jídelníčku bezlepkové diety, že ani vaše mlsná dítka nepoznají, že je jídlo bez lepku.

Nakupujte podle seznamu, plánujte – abyste neměli s dodržováním jídelníčku bezlepkové diety problémy, doporučují dietologové nákup bezlepkových potravin dopředu plánovat, mít vše potřebné po ruce a neomezovat tím pádem skladbu svého jídelníčku. Najděte si oblíbené obchody se zdravou stravou, využívejte nákupy přes internet. Nakupujte většinu potravin např. na 14 dnů dopředu.

Nakupujte polotovary – kvalitní předpřipravená jídla vám ušetří čas i starosti. Výběr je dnes již natolik veliký, že budete příjemně překvapeni. Vyberte si bezlepkové výrobky.

Co v jídelníčku bezlepkové diety nesmí chybět?

Hlavní složkou jídelníčku při bezlepkové dietě jsou luštěniny. Proto se připravte na konzumaci pokrmů z čočky, hrachu, fazolí, cizrny. V jídelníčku určitě nebudou chybět brambory, rýže, kukuřice, pohanka, amarant nebo jáhly. Konzumovat můžete i různé druhy ořechů, vejce, mléko, ovoce, zeleninu, maso, ryby nebo med. Toto vše v různých variacích tvoří základ jídelníčku vaší bezlepkové diety.

Bezlepkové potraviny si můžete od píky připravovat sami, o to více však budete mít svou bezlepkovou dietu ztíženou. Jednodušší je šáhnout po polotovarech nebo předpřipravených bezlepkových moukách apod., které vám ušetří čas a ulehčí náročnost přípravy pokrmů dle bezlepkového jídelníčku a hlavně dovolí připravit řadu variant, aby se pro vás bezlepková dieta nestala jen koloběhem pěti stále se opakujících pokrmů!


Objevte chuť bezlepkových potravin Schär


<< Zpět na články