Bezlepkové potraviny a výrobky Schär

Vítejte na webu společnosti Kleis s.r.o.

která pro Vás už od roku 2003 dováží a distribuuje přirozeně a světově známé bezlepkové potraviny prvotřídní kvality z Itálie, světově známé pod značkou Schär.

Hotové výrobky mají obsah gliadínu / gluténu / lepku max. 20 miligramů na 1 kilogram ( 2 mg / 100g ) hmoty / sušiny, zatímco české normy povolují obsah gliadinu desetkrát vyšší. Velká část sortimentu je vhodná nejen pro celiaky, ale i pro lidi s nesnášenlivostí mléka, vajec a sóji, jak se dál dočtete, většina sortimentu neobsahuje konzervanty a splňuje tak požadavky zdravého stravování.

Celiakie a bezlepkové potraviny značky Schär

Při bezlepkové dietě smíte jíst vše, kromě potravin obsahujících lepek (to znamená vyrobených z pšenice, žita, ovsa a ječmene). Proto bezlepkové potraviny poznáte podle symbolu přeškrtnutého klasu. Dobrá zpráva je, že po nasazení bezlepkového jídelníčku se Vaše zdravotní problémy zmírní a do určitého času zcela vymizí.

(Více informací o celiakii najdete například na stránkách Klubu celiake Brno, Společnosti pro bezlepkovou dietu Praha, nebo oficiální stránce pro celiaky na Slovensku - www.celiakia.sk, se kterými partnersky spolupracujeme.)

Široký výběr přirozeně bezlepkových potravin Schär

Velká část sortimentu Schär je mimo lepku také bez mléka, vajec, sóji

Na stránce Produkty najdete u každého výrobku popis složení a informace o tom, které alergeny výrobek neobsahuje. Velmi často je to vedle lepku a pšeničného škrobu i laktóza, mléčná bílkovina - kasein, vejce i sója.

Schär se tak jako jeden z mála výrobců potravin stará také o lidi, kteří mají přípravu jídla náročnější z důvodu alergie na bílkovinu kravského mléka, vaječný bílek, sóji i pšenice, dále z důvodu intolerance laktózy nebo diety bez několika druhů surovin.

Kde kupovat bezlepkové potraviny Schär?

Bezlepkové výrobky Schär koupíte v prodejnách zdravé výživy, v dm drogériích, hypermarketech Globus, Tesco, Kaufland, (Carrefour -pouze na Slovensku), SM Albert, SM Billa, SM Terno v Českých Budějovicích, Olomouci a Zlíně, a na objednávku také v lékárnách a to jak v České republice tak i na Slovensku. Seznam prodejen i e-shopů najdete na stránce Místa.

Ovládáte-li některý ze světových jazyků, najdete na webu www.schar.com nevyčerpatelný zdroj bezlepkových receptů a informací o celiakii.


Přejeme Vám příjemný čas strávený na našich stránkách a těšíme se na Vaši další návštěvu.

Mgr. Kamila Kremerová
jednatelka společnosti Kleis, spol. s.r.o.